BLOG

Jak zrealizowałem zwrot z inwestycji na poziomie ROI = 4 525% dołączając do ecoCoach Community - case study Grzegorza Marka

Inwestycja w samego siebie - swój rozwój oraz wiedzę - jest jedną z najlepszych, jakie możemy podjąć. Przekonał się o tym Grzegorz Marek, student Akademii Coachingu Biznesowego i Executive Coachingu ecoCoach Community, przedsiębiorca, lider oraz biznes coach. Dowiedz się, w jaki sposób uzyskał zwrot z inwestycji na poziomie ROI aż 4 525% oraz czego nauczył się podczas naszego programu.

 

Cześć, Grzegorz. Co było powodem dołączenia do szkoły coachingu biznesowego ecoCoach Community? Planowałeś wcześniej zostać biznes coachem, czy decyzja o kursie została podjęta spontanicznie?

Od zawsze, rozwój osobisty był moją pasją. Dużo czytałem, szukałem wiedzy w tym temacie. W pewnym momencie mojej pracy zawodowej zacząłem interesować się różnego rodzaju szkoleniami, oraz prowadzić szkolenia. Wszystkie działania do momentu udziału w webinarze prowadzonym przez Marka Wzorek miały nie do końca sprecyzowany kierunek. Trochę działałem jako szkoleniowiec, trochę jako mentor. Nie było focusu na konkretnym działaniu. Po udziale w webinarze Marka, poczułem, że to jest coś dla mnie. To była dość spontaniczna decyzja - ale w przekonaniu, że znalazłem to, czego szukałem.

 

Czego nauczyłeś się podczas programu ecoCoach Community? 

Program ecoCoach nauczył mnie nie tylko pracy z potencjalnym klientem, ale przede wszystkim utwierdził w przekonaniu, że zmiana to proces. By wprowadzić zmianę, trzeba przejść cały proces, nie tylko jego elementy. Oprócz konkretnych narzędzi coachingowych, jakie daje program ecoCoach Community, mogłem uzupełnić swoją wiedzę również o sporą dawkę wiedzy związanej z marketingiem czy sprzedażą. Program ecoCoach Commiunity, to kompletny kurs przygotowujący nie tylko do pracy coacha, ale również do budowania własnej działalności oraz marki osobistej.  

 

Czy inwestycja w kurs była droga?

Dla mnie, droga to pojęcie względne. Dla każdego z nas, poziom drożyzny jest na innym poziomie. Jednak inwestycja w siebie nigdy nie jest marnowaniem pieniędzy. Poza tym przy wsparciu Marka Wzorka oraz zespołu ecoCoach mogłem na ten kurs pozyskać jeszcze dofinansowanie ze środków unijnych, co spowodowało, iż finalnie inwestycja okazała się jak na uzyskaną wartość niewielka. 

 

Super. Czy droga od uzyskania certyfikatu biznes coacha do pozyskania pierwszego klienta jest długa? Czy może podczas kursu dowiedziałeś się, jak pozyskać pierwszego klienta?

Czas jaki upłynął, od uzyskania certyfikatu do dwóch pierwszych kontraktów to niecałe trzy miesiące. W trakcie kursu sporo rozmawialiśmy o pozyskiwaniu klientów oraz jak rozpocząć działania jako coach. Jednak dla mnie kluczem było przestawienie w sobie myślenia z “będę” na “jestem” coachem. Taka komunikacja w środowisku ludzi biznesu spowodowała, że klienci sami do mnie przyszli. W momencie uświadomienia sobie podczas kursu wartości, jaką jestem w stanie dać innym oraz faktu, że jestem coachem, zacząłem przy każdej okazji komunikować fakt, że zajmuję się prowadzeniem procesów coachingowych. Dało to po niecałych trzech miesiącach skutek w postaci dwóch kontraktów. 

 

Czyli, patrząc pod kątem ROI, zwrot z inwestycji był ogromny!

Zgadza się. ROI w tym przypadku to 4525 %. Gdyż łączny koszt kursu na tamtą chwilę to 4800 zł netto, z czego 4 tys. to kwota dofinansowania. Czyli po zainwestowaniu teoretycznie 800 zł oraz tego, co najcenniejsze, czyli czasu, po pół roku mogłem pozyskać dwa kontrakty o łącznej kwocie 37 tysięcy złotych.

 

Jak udało się Tobie osiągnąć tak duży zwrot z inwestycji?  

Tak jak już wcześniej wspominałem, kluczem jest przestawienie naszego myślenia na fakt, że jest się coachem. Ten fakt w połączeniu z moim dotychczasowym doświadczeniem, umożliwił mi pozyskanie klientów. W tym wszystkim ważne jest również budowanie swojej marki osobistej. Czyli osoby, która nie szuka klienta, gdyż proces coachingowy, który prowadzi jest na najwyższym poziomie. Jest fachowcem w tej dziedzinie i to klienci sami się do niej zgłaszają. Daje to ekskluzywność usługi - a jak wiadomo, im coś jest mniej dostępne, tym jest bardziej pożądane.  

 

Czy poleciłbyś innym dołączenie do ecoCoachCommunity? Z tego co piszesz, była to dla Ciebie wartościowa wiedza.

Jeśli ktoś chce się rozwijać oraz pasjonuje się takimi zagadnieniami jak rozwój osobisty i biznes coaching, jest to bardzo dobre miejsce dla niego. Nawet jeśli nie myślisz o prowadzeniu procesów to dzięki temu kursowi możesz odkryć samego siebie i swój potencjał na nowo. Zaś dla osób, które chciałyby rozpocząć działać w zawodzie coacha, moim zdaniem jest to świetne miejsce. A największą przewagą tego kursu, jest fakt, że nie tylko uczy wykorzystywać narzędzia coachingowe, ale przede wszystkim pokazuje jak przeprowadzić skuteczny sześciomiesięczny proces coachingowy.  

 

Dziękuję za wywiad, Grzegorz! Życzymy Tobie samych sukcesów na swojej drodze biznes coacha!

 

Ty również możesz dołączyć do naszego programu oraz społęczności #ecoCoachCommunity, dzięki której poznasz osobiście Grzegorz Marka oraz innych coachów którzy skończyli pierwszą w Polsce Akademię Coachingu Biznesowego oraz Executive Coachingu! Jeżeli jesteś zainteresowany rozwojem osobistym lub szukasz nowej ścieżki zawodowej, zajrzyj na www.ecoCoachCommunity.pl. W listopadzie kończymy nabór do następnej grupy szkoleniowej - zapisz się już dziś!

 

Opublikowano